To koniec Google Plus – usługa zostanie wyłączona w 2019 roku.

Google to światowy gigant w dziedzinach technologii oraz IT. Spod jego ręki wychodzi cały czas mnóstwo aplikacji, z których korzystamy. Jednak nie wszystko się udało firmie. Najlepszym przykładem jest sytuacja z Google Plus. Jak się dowiedzieliśmy w zeszłym roku, serwis zostanie zamknięty. Z pewnością wiele osób zastanawia się teraz jaka jest przyczyna podjęcia takiej decyzji. Możemy również stwierdzić, iż zamknięcie G+ był kwestią czasu, a sam serwis nikt nie był w stanie konkurować, chociażby z Facebookiem lub Twitterem. Czytając ten artykuł, dowiesz się jednak jaka była przyczyna zamknięcia.

Wyłącznie usługi.

Wszyscy użytkownicy Google otrzymali już w 2018 roku dokładną informację, że Google Plus zostanie wkrótce wyłączone. Obecnie znamy już termin. Zamknięcie usług dla użytkownika nastąpi w sierpniu, a firma zaleca usunięcie lub skopiowanie danych do 31 marca. Prawdopodobnie inaczej będzie w przypadku dużych firm. Możliwe, że ich profile nie zostaną usunięte. Powodem mógłby być fakt, że generują dla tych stron bardzo duży ruch. Przejdźmy jednak do wyjaśnienia powodu zamknięcia. Nie chodzi przecież tylko o niewielka popularność, patrząc w skali największych serwisów social media. Jak się okazuje, Google miało problemy z wyciekami danych. Niektóre poufne informacje użytkowników serwisu mogły dostać się do informacji publicznej.

Co to oznacza dla firm?

Jeżeli prowadziliśmy skuteczny profil, reklamy na Google Plus, to musimy zadbać o zachowaniu swojej wypracowanej pracy. Powinniśmy poinformować osoby obserwujące profil, aby zapisały się do newslettera lub przeszły do obserwowania profilu na Facebooku. Ze strony internetowej trzeba usunąć linki do GooglePlus i zastąpić je nowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*