Pozycjonowanie Od Podstaw: Zarys i Charakterystyka

Pozycjonowanie strony to w dzisiejszych czasach już praktycznie obowiązek, jeśli chcemy w ogóle w jakiś sposób zaistnieć na łamach Internetu. Jest to o tyle istotne, że ilość Internautów w Polsce rokrocznie znacząco wzrasta. Jak się okazuje obecnie już z samej wyszukiwarki Google co miesiąc korzysta aż około 20 milionów Internautów, co stanowi aż 93% spośród ich całości. Tym samym to najlepszy dowód na to, że jeśli prowadzimy jakikolwiek biznes przy pomocy Internetu powinniśmy szczególnie zadbać o to, aby nasi użytkownicy mogli bez praktycznie bez problemu odnaleźć naszą stronę www poprzez wyszukiwarkę internetową. Możesz nauczyć się pozycjonowania swojej strony zupełnie samodzielnie – wystarczy tylko, że poznasz kilka jego niezbędnych etapów.

Pozycjonowanie krok po kroku i o co w tym wszystkim chodzi?

Jeśli chcemy pozycjonować stronę internetową naszej firmy samodzielnie warto zastosować się przy tym do kilku poniższych porad:

  • skupianie się na użytkownikach naszej strony, gdyż to oni są odbiorcami wszelkich, znajdujących się na niej treści. Oczywiście posiadanie strony, która będzie odpowiadała wynikom wyszukiwania z pewnością początkowo znacznie podniesie Twoje wyniki, jednakże powinno Ci zależeć także na pozyskaniu naprawdę lojalnych klientów, którzy pozostaną z Tobą na długie lata;
  • treści zamieszczane na Twojej stronie powinny być przede wszystkim unikalne, a więc staraj się tworzyć je w pełni samodzielnie – wyszukiwarka w ogóle nie promuje stron, które mają w sobie duplikowane treści, a więc niestety tego rodzaju zawartość znacznie obniża ich pozycję w wynikach wyszukiwania. Zatem warto, abyś zamieszczane na stronie teksty tworzył zupełnie samodzielnie, pamiętając o tym, aby były one jak najbardziej interesujące dla użytkowników danej strony. Oczywiście należy w nich umieszczać tzw. słowa klucze, które warto także wyboldować.
  • regularne wpisy to klucz do sukcesu – bieżące aktualizowanie treści, dostępnych na stronie jest bardzo istotne dla jej popularności w Internecie.
  • najważniejsza jest główna strona – tym samym powinny się na niej znajdować różnego rodzaju teksty, które będą wyraźnie nasycone słowami klucz. Ważne w tym miejscu mogą okazać się także umieszczone w nich linki do różnych podstron.
  • struktura strony powinna opierać się na podkatalogach.
  • na stronie powinny się znajdować obrazki – oczywiście nie może ich tam być nazbyt wiele, aby nie przytłaczały, znajdującej się na niej treści.
  • trzeba zachowywać odpowiednią hierarchię tytułów i śródtytułów – do tego celu służą głównie znaczniki od [h1] do [h6]. Używanie tego rodzaju nagłówków sprawia, że strona internetowa staje się znacznie bardziej interesująca i dużo łatwiej można odnaleźć na niej najważniejsze, poruszane w danym artykule kwestie.
  • ważny element stanowi także mapa strony, która zawiera podział danej witryny na poszczególne sekcje i ich hierarchię.

Cała ta analityka internetowa i pozycjonowanie stron jest odpowiednio obliczone i tylko przy zachowaniu wszystkich powyższych zasad Twoja strona www może górować w wynikach wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*