Poznaj wszystkie podstawy, które musisz wiedzieć o blockchain.

Kryptowaluty—każdy z pewnością o nich słyszał. Niektórzy znają je tylko z abstrakcyjnie wysokich cen Bitcoina, w okresie świetności. Osoby, któebardziej interesujasię tematem, wiedzą, żękrytpowalutyto zaawansowana technologia. Bardziej istotny jest jednak system, na którym się opierają. Chodzi oczywiście o blockchain. Rozwiązanie, które rewolucjonizuje przeprowadzanie transakcji i zapis informacji. Nie bez przyczyny nawet państwa decydują się na wdrożenie tego systemu. Jednak wiele osób zapewne nie wie, czym tak naprawdejest blockchain. Postaramy się, więc wyjaśnić to w bardzo prosty sposób.

Podstawy funkcjonowania.

Zacznijmy od tego, że jest to, najprościej mówiąc, system do przeprowadzania transakcji w Internecie. Oparty jest na łańcuchu bloków, które przechowują i przesyłają informację o transakcjach. Informacje, które mogą być przechowywane, dotyczą np. zakupu akcji, transakcji na kryptowalutachitp. Jednak innowacyjna jest metoda funkcjonowania systemu blockchain. Nie mamy tutaj żadnych centralnych komputerów, które kontrolują wszystkie informacje. Tak naprawdę każdy jest w stanie sprawdzić jakie transakcje odbywają się w systemie. Działa to na zasadzie peer-to-peer. Oczywiście wszystko jest zabezpieczone. Możemy sprawdzać tylko historie naszych transakcji, którasięga samego początku istnienia systemu.

Zastosowanie technologii.

Przejdźmy do kwestii, która intryguje największe grono osób. MImoiż blockchainstopniowo zyskuje popularność, to wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z jego potencjału. Kluczowe jest tu zastosowanie tej technologii w praktyce. Obecnie systemu blockchainużywamy do-handlu, transakcji internetowych. Możemy kupować kryptowaluty, akcje, udziały. Jednak wkrótce będziemy mieli więcej możliwości. Planuje się, chociażby zaimplementowanie technologii do bankowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*