Poznaj aplikację Google Data Studio i jej najważniejsze funkcje.

Zapisywanie informacji oraz przedstawianie ich w graficzny sposób to bardzo ważne zadanie. Jeżeli prowadzimy firmę, stronę internetową, bloga lub sklep to z pewnością zdajemy sobie z tego sprawę. Umiejętne zapisywanie danych, przedstawianie ich na wykresach, znacznie polepsza pracę. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy musimy udostępnić nasze statystyki lub wykres osobom, którym zlecamy zadania. Jednak w Internecie dostępne jest wiele narzędzi, które znacznie przyspieszą proces przygotowania oraz prezentacji danych. Jednym z takich programów jest Google Data Studio.

Google Data Studio

Zapewne wiele osób nie słyszało o tym narzędziu, które dostępne jest dla wszystkich użytkownik Google. Jeżeli chcemy z niego skorzystać, wystarczy, że wpiszemy nazwę w Google. Zpewnością znajdziemy odpowiedni link, a następnie logujemy się na stronie z użyciem konta Google. Omawiane przez nas narzędzie zostało specjalnie opracowane, aby tworzyć raporty na bazie danych z innych narzędzi. Mamy pełną dowolność w tworzeniu oprawy graficznej. Nasze treści będą prezentowały się tak, jak chcemy.

Zalety aplikacji.

Aplikacja Google Data Studio to nie tylko zwykłe tworzenie raportów. Google postawiło na integracji wielu aplikacji i narzędzi. Bez problemu zaimplementujemy do raportu dane Google Analytics lub Ads. Następnie zadbamy o świetny design. Udostępnianie gotowych raportów, to też nie problem. Jednak wiedzy, to wszyscy, którzy korzystają z narzędzi Google. Możemy udostępnić plik współpracownikom i dać im uprawnienia do równoczesnej edycji lub podglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*