Potrzebujesz darmowych zdjęć na bloga firmowego – Sprawdź gdzie szukać.

Prowadzenie blogów jest bardzo popularne. Często nawet firmy decydują się na ten zabieg. Wówczas na stronach firmowych, gdzie oferują klientom swoje usługi, publikują też artykuły oraz teksty sponsorowane związane ściśle z tematyką prowadzonej działalności. Takie działanie bardzo dobrze wpływa na pozyskiwanie ruchu oraz potencjalnych klientów. Możemy pokazać, że znamy się na danym temacie, a to może skłonić kogoś do podjęcia współpracy. Poza tym reklamujemy swoją markę, w momencie, gdy na stronę wchodzą osoby, które chciały tylko przeczytać dany artykuł. Jednak, gdy prowadzimy bloga, to potrzebujemy zdjęć. Bez nich nie będzie wyglądał on za dobrze.

Zdjęcia na bloga.

Tak jak już wspomnieliśmy, prowadzenie bloga jest bardzo opłacalne. Jednak, aby było to na najwyższym poziomie, to potrzebna jest odpowiednia grafika. Niestety nie zawsze dysponujemy odpowiednimi zdjęciami z własnych źródeł. Robienie zdjęć przez fotografa też raczej odpada. Może wtedy przestać być to dla nas opłacalne. Jednak jak to jest z grafiką dostępna w sieci ? Tutaj sprawa jest trochę skomplikowana, ponieważ nie możemy brać żadnych zdjęć z Google Grafika i udostępniać na firmowym blogu. Może się kiedyś okazać, że ich twórca zgłosi sobie roszczenia prawne.

Jakie zdjęcia można wykorzystywać?

Można wykorzystywać zdjęcia oraz grafiki oparte o licencje PD. Są to obrazy, które nie mają praw autorskich. Wtedy nie ryzykujemy żadnymi problemami z prawem w przyszłości. Jednak takich zdjęć nie jest zbyt wiele. Co ze zdjęciami na licencji CC ? Tutaj też wszystko nie jest z góry skreślone. Możemy używać tylko określonych zdjęć. Niektóre wymagają od nas publikowania tylko na stronach, które nie działają w celach zarobkowych. Najlepiej takich zdjęć szukać na serwisach jak: StockPhotos, Pinterestitp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*