Najczęstsze błędy, które mają negatywny wpływ na prowadzenie bloga.

Blogi prowadzi coraz więcej osób. Dawniej była to popularna forma komunikacji dla osób, które chciały po prostu dzielić się wiedzą lub poglądami z innymi użytkownikami internetu. Obecnie blogi prowadzi wiele firm. Używają ich jako dodatek na stornie, ale bardzo skuteczny. Dzięki artykułom na blogach mogą przyciągać nowych klientów, którzy przy okazji zapoznają się z ofertą firmy lub sklepu. Oczywiście blogi firmowe lub osobiste mają taką samą ideę, aby publikować dobry contentdla czytelników. Czasami możemy jednak obserwować, jak niektóre z nich umierają i wszyscy o nich zapominają. Jak do tego doszło? Jakie są najczęstsze błędy przy prowadzeniu bloga?

Brak organizacji.

Dobrze prowadzony blog powinien być zaplanowany od A do Z. Jeżeli zależy nam, aby posiadać stałych czytelników i zdobywać nowych użytkowników, to musimy postawić na jasno określoną strategię. Najgorszy jest chaos i nieład. Niestety wielu twórców ma właśnie z tym problem. Nie planują postów, artykuły publikują nieregularnie. Tematyka po czasie zaczyna odbiegać od tej, na której oparty jest blog.

Słabe teksty

Kolejnym częstym błędem jest stawianie na ilość nie jakość. Czasami widzimy blogi, na których artykuły pojawiają się praktycznie codziennie. Wszystko wygląda super, aż do momentu, kiedy zdecydujemy się przeczytać któryś z nich. Okazuje się, że tekst jest napisany z błędami, treść jest strasznie oklepana i nie dowiadujemy się w końcu niczego ciekawego. Nie ma się co dziwić w takich przypadkach, że taki blog nie zdobędzie stałych czytelników, a jedynie negatywne komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*