Linkowanie Wewnętrzne – Czyli Skuteczność Jednego z Elementów SEO

Pozycjonowanie strony internetowej to w dzisiejszych czasach tak naprawdę podstawa. Jest to nieodłączna część budowania solidnej witryny, która ma generować ruch. Zastosować w tym celu można mnóstwo technik Seo. Można stosować np. linkowanie, marketing szeptany, frazy kluczowe, optymalizację strony itp. Wszystkie techniki, które poprawią jakość korzystania ze strony, także są pożądane. Do pozycjonowania można obecnie zaliczyć, chociażby UserExperience. Jednak tak naprawdę jedna z najważniejszych rzeczy, jest wspomniane wcześniej linkowanie. Wyróżniamy linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Czym jest linkowanie?

Zapewne o linkowanie słyszał każdy, kto zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Dawniej technika ta nie była tak praktykowana. Nie da się jednak ukryć, że obecność linków znacząco może zmienić pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania Google. Wyjaśnimy jednak, jak prezentuje się podział linkowania. Linkowanie wewnętrzne —jest to umieszczanie linków na stronie, które nie wychodzą poza nią. Oznacza to, że linkujemy rzeczy, które mogą przenieść użytkownika w inne miejsce na naszej stronie. Poprawia to poruszania się po serwisie i się stosowane praktycznie na każdej stronie, jaką odwiedzamy. Kolejną metodą jest linkowanie zewnętrzne. Patrząc napoprzedni przykład, można domyślić się, do czego nawiązuje. Chodzi oczywiście o umieszczanie linków odwołujących się do zewnętrznych witryn. Takie linki są również bardzo wartościowe dla algorytmów analizujących strukturę naszej strony.

Skuteczność linkowania wewnętrznego.

Jak już wspomnieliśmy, linkowanie wewnętrzne korzystnie wpływa na ocenę i pozycjonowanie naszej strony. Jednak jako to dokładnie przebiega. W tym przypadku należy stosować się do kilku prostych zasad. Po pierwsze im więcej linków tym lepiej. Po drugie linkowane powinny być słowa kluczowe, na których oparte są linki. Nie należy linkować wyrazów, które nie nawiązują do treści odnośnika. Wtedy nie daje to żadnego efektu. Pozostaje ostatnie kwestią, która jest bardzo ważna. Nie należy manipulować użytkownikami. Całkowicie zakazane jest maskowanie linków, aby stawały się niewidoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*