Jaki wpływ na SEO będzie miał asystent głosowy? Sprawdź.

Internet i technologie rozwijają się bardzo szybko. Niektórzy mogą mieć wrażenie, że nawet za szybko. Weźmy na przykład pod uwagę roboty. Jest ich coraz więcej, często podejmują decyduje za ludzi.Wiele algorytmów opiera się na sztucznej inteligencji. Oczywiście nie jest to nic złego. Możemy powiedzieć, że jest to wyłącznie ułatwienie sobie życia. Dobrym przykładem jest też wyszukiwanie głosowe. Stało się popularne w ostatnim roku. Przyczyniło się do tego także oficjalne wydanie Asystenta Google, także w polskiej wersji. Jednak miało to znaczny wpływ na SEO. Specjaliści muszą opracowywać nowe metody, oparte na voice search seo.

Czym jest asystent głosowy?

Na samym początku wyjaśnimy, czym jest Asystent głosowy. Jest to tak naprawdę sztuczna inteligencja, która pozwala nam uzyskiwać informacje, specjalnie dobrane do naszych preferencji. Asystent zapamiętuje wybory, historie, nawyki itp, a to wszytko po to, aby w przyszłości jeszcze szybciej przedstawić nam najlepsze wyniki wyszukiwań. Możemy używać go zamiast standardowej wyszukiwarki Google. Jednak w efekcie dostajemy tylko najbardziej trafne wyszukiwanie lub te najpopularniejsze. Oznacza to, że niektóre strony z top 5 nie są zawarte w tych rezultatach. Jest to znacząca zmiana, która skłoniła specjalistów do zmian w pozycjonowaniu witryn.

Wyszukiwanie głosowe a SEO.

Zacznijmy od tego, że Google odpowiednio przygotował swoją wyszukiwarkę na wprowadzenie asystenta głosowego. Wprowadzono nowy algorytm, który inaczej pozycjonuje strony. Bardziej znaczące zaczęły być witryny, które zawierają odpowiedzi na pytania użytkowników. Chodzi o to, że korzystając z asystenta, zazwyczaj zadajemy po prostu pytania. Inaczej to wygląda w standardowym wyszukiwaniu, gdzie wpisujemy po prostu szukana frazę. Poza tym specjaliści od SEOmuszą teraz dbać o pozycjonowanie na urządzeniach mobilnych. Właśnie tam największą popularnością cieszy się wyszukiwanie głosowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*