Jak zwiększyć ilość like’ów na Facebooku?

W obecnych czasach jednym z najlepszych sposobów na przepływ informacji oraz reklamę w Internecie są social media. W tej dziedzinie króluje Facebook, Instagramoraz Twitter. Można to uzasadnić w bardzo prosty sposób. Wystarczy sposób na to, jak wygląda dzień każdego z nas. Znaczna większość ludzi przynajmniej kilka razy dziennie odwiedza Facebooka. Oznacza to, że w tym czasie zobaczy prawdopodobnie kilka reklam lub postów sponsorowanych. Poza tym na Facebooku jest już ponad 2 miliardy użytkowników. Nie można więc ignorować tego serwisu. Stał się on nieodłączną częścią budowania wizerunku marki lub firmy w sieci.

Liczba fanów.

Na Facebooku zakładamy fanpage, jeśli chcemy promować swoją stronę, sklep internetowy lub firmę. Jednak na samym początku nie mamy przecież żadnych obserwujących. Pozyskać ich można, na kilka sposób. Jednak wyjaśnimy na początku, dlaczego jest to takie istotne. Chodzi po prostu o to, że im więcej osób obserwuje naszą stronę, to mamy większe szanse, na to, że przeczytają nasz post i możliwe, że skorzystają z oferty. Oczywiście najprostszym sposobem jest po prostu zakupienie reklamy na samym Facebooku. Nie zawsze jednak jest to efektywne i opłacalne.

Sposoby pozyskiwania fanów.

Jeżeli chodzi o skuteczne i efektywne pozyskiwanie fanów, to powinniśmy się stosować do kilka zasad. Fanów możemy zdobyć naturalnie, publikując jakościowe posty. Nie trzeba wcale wydawać w tym celu całego majątku. Na samym starcie warto komentować inne posty jak Fanpage. Zostaniemy wtedy po raz pierwszy zauważeni. Kolejnym sposobem jest dodanie banerów lub ikonek do naszego fanpage, na stronach internetowych. Istnieje bardzo duża szansa, że dostaniemy polubienia od klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*