Jak zabezpieczyć WordPressa przed włamaniem? Kilka cennych porad.

Zarządzanie stronami internetowymi nigdy jeszcze nie było takie proste jak teraz. Z pewnością, każdy, kto kiedyś uczył się HTML, myślał, że zmiana lub dodanie treści na stronie będzie wymagało ręcznej ingerencji w kod źródłowy. Kiedyś tak trzeba było robić. Teraz korzystamy z CMS, czyli systemów zarządzania treścią. Najpopularniejszym na całym świecie niepodważalnie WordPress. Jego używanie jest banalnie proste. Większość blogów jest na nim oparta. Jednak warto zadbać o jego dobre zabezpieczenie, ponieważ często odnotowuje się włamania do panelu.

Aktualizacje.

Na samym początku powinniśmy wymienić aktualizację wszelkich używanych wtyczek. Z pewnością każdy ma zainstalowanych kilka różnych wtyczek. Jeżeli ich nie aktualizujemy, to zwiększamy szanse na włamanie. Jednak lepiej nie robić updatówwszystkiego w jednym czasie. Wtedy nie jesteśmy w stanie odnotować, która wtyczka ulegnie ewentualnej awarii.

Kopia zapasowa.

Oczywiście wiele osób zastanawia się, czemu znalazła się tutaj kopia bezpieczeństwa. Jej wykonanie nie chroni nas bezpośrednio przed włamaniem. Jednak jeżeli ją posiadamy, to włamanie nie będzie dla nas tak szkodliwe. Możemy przywrócić stronę w kilka minut.

Hasło.

Próby logowania do WordPressa mogą być wykonywane praktycznie przez każdego. Właśnie dlatego należy zadbać o bardzo silne hasło, które będzie zawierało najlepiej losowe znaki, liczby itp. W końcu chodzi o tak ważną rzecz, jak strona internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*