Google Voice Search, czyli pozycjonowanie pod wyszukiwanie głosowe Google.

Dawniej nikt nie pomyślałby, że będzie korzystał z wyszukiwarki głosowo. Jednak od kilku lat funkcja ta widnieje już w wyszukiwarkach. Sukces wyszukiwania głosowego nastąpił dopiero w ciągu ostatniego roku. Wszystko za sprawą asystenta Google, który wprowadził pewną rewolucję w tej dziedzinie. Poza tym wyszukiwanie głosowe stało się bardziej popularne, odkąd używamy go w smartfonach, smart tv oraz korzystając z innych urządzeń. Warto jednak mieć świadomość, jaki wpływ wyszukiwanie głosem ma na pozycjonowanie stron. Jest to bardzo istotne, ponieważ według statyk już około 20% wyszukiwań to polecenia głosowe.

Czym jest Google Voice Search?

Tak naprawdę każdy wie lub jest w stanie się domyślić, na czym to polega. Jest to funkcja, która pozwala nam wyszukiwaćinformacje za pomocą głosu. Google wysłuchuje naszego zapytania i od razu przedstawia nam najlepsze wyniki z wyszukiwarki. Na komputerach działa to identycznie jak w przypadku standardowego wyszukiwania. Natomiast prawdziwa rewolucja odbywa się, gdy korzystamy z Asystenta Google. Wtedy gdy wydaje mu polecenie lub zadajemy pytanie, to dostajemy od razu sprecyzowaną odpowiedź. Oznacza to, że widzimy wszystkich wyników wyszukiwań, ale tylko jedno, najlepsze.

Pozycjonowanie.

Jak widzimy wyszukiwanie za pomocą funkcji Google Voice Searchjest bardzo przydatne, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Poza tym liczby nie kłamią. 20% wszelkich zapytań kierowanych do wyszukiwarki odbywa się poprzez wyszukiwanie głosowe. Trzeba więc zadbać o pozycjonowanie stron, aby nie stracić ruchu na stronie. Kluczowe w tym przypadku jest stosowanie długich słów kluczowych. Powód jest prosty. Gdy mówimy do asystenta, to nie zadajemy pytanie w formie pełnych zdań. Istotne jest także, aby na stronach znajdowały się konkretne dane. Właśnie dlatego ostatnimi czasy popularne stało się nagrywanie poradników lub pisanie postów, które są w stanie pomagać użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*