Google Nie Indeksuje Strony – Sprawdź Co Może Być Powodem

Wszystko opiera się na internecie w naszych czasach. Nie spotkamy już żadnej firmy lub sklepu, który nie ma, chociażby fanpagena Facebooku. Media zdominowały całkowicie nasze życie. Jeżeli chodzi o strony internetowe, to każdy stara się, aby wyprzedzać konkurencję. Walka trwa na przykład w pozycji wyszukiwania, widoczności na mapach Google itp. Jednak czasami nie wszystko idzie po naszej myśli. Częstym problemem, z którym muszą uporać się specjaliści od pozycjonowania i zarządzania witrynami, jest brak indeksowania przez Google. Mówiąc prościej, skreśla to naszą stronę z możliwości pokazywania jej użytkownikom.

Brak indeksowania przez Google

Jeżeli spotka nas ta przykra sytuacja i witryna z dnia na dzień przestanie być indeksowana przez Google, to nie należy się martwić na zapas. Czasami przyczyną nie będzie poważna. Jednak na samym wstępie wyjaśnimy, co ma wpływ na indeksowanie. Wyróżniamy mnóstwo czynników, ale jest kilka najważniejszych. Kluczowe jest, aby nasza witryna miała zbudowaną mapę stronę oraz była podzielona na podkategorie. Te dwie rzeczy to dosłowny musthave. Kolejno można wymienić wygląd i intuicyjność. Google lepiej indeksuje strony, który są zaprojektowane przyjaźnie dla użytkownika. Nie należy więc cofać się z designem 5 lat wstecz. Ważne jest także to, co publikujemy na naszej stronie. Robot analizujący witrynę zwraca uwagę na zawartość. Może się zdarzyć, że zbyt duża ilość zdjęć lub treść z nieodpowiednich źródeł skutkują brakiem indeksowania.

Rozwiązanie problemu

Żeby rozwiązać problem, powinniśmy przede wszystkim przeanalizować całą witrynę. Trzeba sprawdzić linki wewnętrzne i zewnętrzne. Warto dodać mapęstrony, jeżeli jej nie ma. Kolejno powinno się przeanalizować aktualność domeny oraz strukturę kodu. Zdarzały się przypadki, że kod był po prostu źle napisany. Warto zadbać o odświeżenie treści oraz wyglądu. Trzeba stawiać na komfort użytkownika i jego doznań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*