Dowiedz Się Jaki Wpływ Na SEO Ma User Experience

Rozwój internetu to rzecz oczywista. Jesteśmy naocznymi świadkami postępu. Postęp widać we wszystkich rzeczach, które znajdują się w sieci. Jednak najlepiej obrazują to strony internetowe. Dawniej nie wyglądały zbyt atrakcyjnie, były wolne, a optymalizacjipraktycznie nie było. Teraz tworzenie stron i ich pozycjonowanie to zadania, którymi zajmują się profesjonalne firmy. Chociaż tak naprawdę stworzenie witryny to tylko wstęp do jej optymalnego funkcjonowania. Właściciele muszą zatroszczyć się o Seo, aby móc liczyć na konwersję, ruch na stronie i przede wszystkim potencjalne zyski. Jednak mało kto wie, że wraz z Seoważne jest także UX. Pytanie tylko co to takiego?

Czym jest UX?

O UXna pewno nie słyszał jeszcze każdy. Może wydawać się, że jest to nowa rzecz w technice tworzenia i projektowania stron. Jednak UserExperience, bo to właśnie oznacza ten tajemniczy skrót, jest z nami od wielu lat. Określenie to powstało jeszcze zanim zaczęto tworzyć strony internetowe. UserExperienceto tak naprawdę projektowanie strony w sposób, jak najbardziej przyjazny dla użytkowników. Strona powinna wywoływać przyjazne emocje i zachęcać do skorzystania z niej. Treści na stronie powinny być uporządkowane tak, aby poruszanie się między nimi przebiegało bezproblemowo.

Co łączy Seoi UX?

Wciąż pozsotajejedna niewyjaśniona kwestia, a mianowicie to, co łączy seowraz z UserExperience. Tak naprawdę można te dwie rzeczy rozdzielić. W praktyce jednak wszystko skupia się wokół robota Google i pozycjonowania. Od kilku lat UXzaczęło być ktanaprawdę brane pod uwagę w budowaniu pozycji strony. Jak się okazało, Google analizuje strony pod kątem wyglądu, optymalizacji oraz dostępności dla użytkowników. Nie bez powodu przy tworzeniu stron korzysta się z pomocy UX Designerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*