Domena internetowa – zobacz jak wybrać tę najlepszą.

Samo stworzenie strony internetowej to tylko mały krok w dobrym kierunku. Jeżeli chcemy przyciągać uwagę czytelników, kupujących, to musimy zadbać o pozostałe aspekty marketingowe. Oczywiście warto zacząć od pozycjonowania witryny, modyfikowania linków, promowania na forach oraz social mediach. Niektórzy jednak skupiają się właśnie na tym wszystkim, a lekceważą moc dobrze dobranej domeny internetowej. Adres naszej strony jest podstawą. Jego wybór powinien być przemyślany. Domena musi być chwytliwa, łatwa dozapamiętania i odpowiednio zbudowana. Postaramy się przedstawić, na co trzeba zwracać uwagę podczas wyboru domeny.

Wybór nazwy.

Na samym początku trzeba mieć pomysł na odpowiednią domenę. Jednak nie zawsze jest to tak proste, jak myślimy. Z pewnością wiele osób chciałby zarejestrować domenę o nazwie firmy lub np. kategorii, której strona dotyczy. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że popularne i chwytliwe domeny są już zajęte. Nie jest, to jednak powód to utraty nadziei. Przedstawimy porady, które pozwolą wam stworzyć dobrą i chwytliwą domenę, którenie jest zarejestrowana.

Poszukiwanie domeny.

Jeżeli rozpoczynamy przygodę z poszukiwaniem domeny, możemy zacząć od najprostszego rozwiązania. W internecie dostępne są swego rodzaju giełdy używanych domen. Możemy poszukać tam interesujących nas pozycji i odkupić je za niezbyt wysokie kwoty. Jednak istnieje duża szansa, że nie znajdziemy domeny, które przemówi do nas w stu procentach. Trzeba będzie wymyślić coś samemu. Najlepiej skupić się na doznaniach klientów. Nazwa powinna opisywać, to, co klienci otrzymują od strony, po co na nią wchodzą. Ważne jest także wybór rozszerzenia. W tym przypadku wszystko zależy od charakteru strony. Jednak mało kto chciałby odwiedzić strony, które mają kilka rozszerzeń. Najlepiej używać rozszerzeń.com,.eu, oraz krajowych, czyli na przykład.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*