Co Zrobić, Aby Strona Ładowała Się Szybciej – Kilka Prostych Porad

Strony internetowe to rzecz, z której korzystają praktycznie wszyscy. Praktycznie każdego dnia odwiedzamy Facebooka, sklepy internetowe lub przeglądamy fora w celu znalezienia interesujących nas rzeczy. Jednak jak to wszystko wygląda z drugiej strony ? Strony internetowe powstają w niezliczonej ilości i są publikowane w internecie przez cały czas. Każda firma lub osoba prowadząca działalność posiada własną witrynę. Oczywiście w tworzeniu strony trzeba uwzględnić wiele rzeczy. Użytkowników musi przyciągać design, a treści muszą być atrakcyjne. Warto skorzystać z usług programistów oraz grafików. Jednak jest jeden fakt, który nie dla każdego wydaje się istotny. Jednak wszystkie statystyki jednoznacznie dowodzą, że prędkość ładowania strony to jeden z kluczowych czynników. Od niego zależy, czy klient wybierze nasze usługi.

Dlaczego ładowanie strony jest tak istotne ?

Pewnie znajdzie się grono osób, których zdaniem ładowanie strony nie jest bardzo istotne. Mogą oni uważać, że mała różnica w szybkości wczytywania nic nie zmienia. Jednak nie jest to prawda. Wystarczy, że nasza strona będzie wczytywać się o sekundę szybciej. Zaowocuje to z pewnością lepszą ofertą dostępnych reklam oraz większym ruchem. Jednak pozostaje kwestia tego, jak zadbać o najlepszą optymalizację. Nie zawsze jest to proste. Jeżeli strona wczytuje się stosunkowo szybko, to polepszenie tego stanu rzeczy będzie wymagało pracy.

Proste porady

Jeżeli chcemy zobaczyć efekty naszej pracy, to powinniśmy zastosować kilka prostych czynności, które polepszą prędkość wczytywania strony. Na samym początku trzeba sprawdzić kod strony i poszukać ewentualnych błędów. Kolejno warto zmniejszyć rozmiary umieszczonej w witrynie grafiki. Istotne jest także usunięcie niepotrzebnych i nieużywanych wtyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*