Certyfikat SSL -Czym jest i jak może wpłynąć na pozycję w Google?

Zbudowanie strony internetowej to proces, który dawniej był bardzo czasochłonny. Obecnie prostą stronę możemy postawić dosłownie w kilkanaście minut. Zastosować do tego można, chociażby generatorów typu wix. Jednak sama strona, to nie wszystko. Jeżeli chcemy wzbudzać zaufanie klientów, to powinniśmy zadbać o kwestie bezpieczeństwa i wiarygodności. Konieczne jest więc teraz posiadanie certyfikatu SSLna stronie. Dawniej nie było to, aż tak ważne. Poza tym taki certyfikat sprawia, iż strona znajdzie się wyżejw wyszukiwarce.

Czym jest SSL?

Powinniśmy na samym początku przedstawić, czym tak naprawdę jest ten tajemniczy skrót,SSL. Z pewnością nie wszyscy czytelnicy to wiedzą. Zacznijmy więc od samej definicji. SSLto skrót od angielskiego SecureSocketLayer. W praktyce oznacza to, żęSSLopwoadiaza bezpieczeństwo naszych danych, które są przekazywane do serwera. Strony, które posiadają taki certyfikat, gwarantują nam wyższy poziom bezpieczeństwa. Nie powinniśmy się obawiać wówczas o wyciek naszych, poufnychdanych osobowych.

Zastosowanie SSL.

Jeżeli chodzi o certyfikat SSL, to my decydujemy, czy chcemy go posiadać na swojej witrynie. Jak już wspomnieliśmy, znacząco to wpływa na bezpieczeństwo. Oczywiście nie wszystkie podstrony naszej witryny muszą być zabezpieczone w ten sposób. Wystarczy, że zastosujemy to rozwiązanie tam, gdzie wymagane jest od użytkownika podawanie wrażliwych danych. Poza tym każda podstrona, która zawiera SSLjest o wiele bardziej ceniona przez algorytm Google. Przeglądarka docenia wszystkie kroki, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*