Brak pomysłów na artykuły blogowe – Sprawdź jak rozwiązać problem.

Prowadzenie bloga lub małej witryny internetowej to bardzo popularne zajęcie. Można powiedzieć wręcz, że może być to hobby. Niektórzy lubią się dzielić swoją wiedzą, postrzeganiem świata, opiniami itp. Zakładamy więc, że bloga prowadzimy na tematy nam bliskie lub takie, na których się znamy. W przeciwnym razie może okazać się to trudnym zadaniem. Pisanie nieustannie o czymś, co jest dla nas obce, nie będzie efektywne. Gdy prowadzimy już bloga, powinniśmy zadbać o regularne umieszczanie na nim artykułów. W przeciwnym razie możemy stracić stałych czytelników, których zaciekawiliśmy swoją twórczością.

Systematyczność, dlaczego jest taka ważna?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, prowadzenie bloga to jakby nie patrzeć świetny pomysł na hobby lub zagospodarowanie wolnego czasu. Jednak im więcej czytelników będziemy zdobywać, to tym większa będzie nasz motywacja. Zakładamy więc, że publikujemy artykuły, aby docierały do jak największego grona. Ważne jest wtedy zadbanie o optymalizacje pracy. Czytelnicy powinni otrzymywać od nas minimum kilka artykułów tygodniu. Regularność jest tutaj pożądana. Wtedy możemy nawet zacząć myśleć o zarabianiu na artykułach sponsorowanych lub reklamach. Jednak powinniśmy najpierw znaleźć pomysły na posty.

Skąd brać pomysły na artykuły blogowe?

Takie pytanie zadał sobie z pewnością nie jeden bloger lub blogerka. Na początku jest to bardzo proste. Z pewnością mamy wiele pomysłów, które zaciekawiać odbiorców. Jednak po kilku tygodniach regularnych publikacji, mogą zacząć pojawiać się problemy. Nie możemy jednak zaprzestać regularnego publikowanie artykułów. Warto poszukać inspiracji. Na samym początku możemy stworzyć posty, w których odpowiadamy na często zadawane pytanie przez użytkowników. Kolejno można poruszyć tematy nam bliskie np. problemy, z jakimi sami walczymy lub coś, co ostatnio robiliśmy. W ostateczności możemy skorzystać z wyszukiwarki i poszukać inspiracji u konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*