Algorytm Google: Czym Jest i Jak Się Zmienia?

W dzisiejszych czasach bez porządnej strony firmowej i wysokiej pozycji w wyszukiwarce internetowej Google, bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży. Każdy kto prowadzi e-biznes i chce skutecznie reklamować się w sieci, musi zwracać szczególną uwagę na algorytmy Google, które w dużej mierze decydują o tym, które witryny wyświetlane są na czołowych pozycjach.

Jak działa algorytm Google?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że Google ma bardzo złożone algorytmy, które wykorzystywane są do porządkowania poszczególnych wyników wyszukiwania. Aktualizacja algorytmu pojawia się dość często, a co najgorsze firma Google nie podaje publicznych informacji o wprowadzonych zmianach. Aby zrozumieć działanie obecnie funkcjonujących algorytmów, niezbędne są testy i precyzyjne analizy.

Na co algorytmy Google zwracają szczególną uwagę?

Jak wspomniano powyżej algorytmy Google są bardzo złożone, dlatego też zwracają uwagę na wiele elementów. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim unikalny kontent na stronie, dlatego też warto postawić na oryginalne i wartościowe dla użytkowników teksty. Osoby, które kopiują teksty z konkurencyjnych witryn, mogą niestety narazić się na filtry i spaść drastycznie w wyszukiwarce Google. Najnowsze aktualizacje kładą bardzo duży nacisk na to, czy dana strona www prawidłowo wyświetla się na wszystkich urządzeniach mobilnych. Jeżeli nasze strony nie otwierają się właściwie na smartfonach i tabletach, to bardzo trudno jest osiągnąć wysokie pozycje.

Link building ma znaczenie

Algorytmy Google zwracają szczególną uwagę nie tylko na optymalizację strony, ale również na linki zewnętrzne, które do niej bezpośrednio prowadzą. Dzięki wysokiej jakości linkom z rzetelnych witryn, można znacząco poprawić swoje dotychczasowe pozycje. Najnowsze aktualizacje algorytmu Google kładą duży nacisk na linkowanie lokalne, które jak łatwo się domyśleć wpływa na wyniki wyszukań lokalnych. Osoby, które prowadzą swój biznes przede wszystkim na rynkach lokalnych powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa Google Maps i stworzyć swoją wizytówkę firmową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*